Mis värk nende ühekordsete kinnastega on?

Tänu teile, head juuksurid ja kosmeetikud, on kinnaste teema meile väga südamelähedaseks saanud. Kuna küsimusi tekib päris sageli, siis otsustasime ühekordsete kinnaste maailma natukene sisse piiluda ja asjast lähemalt rääkida.

Sinu mure heade kinnaste valimisel on täiesti arusaadav  – millist kinnast valida, kas ta on mugav, kas ta on vastupidav, kas materjal on mulle sobiv ja muidugi – kas “õige” kinnas maksab üle 10 euro pakk? Ruttan ette ja teatan hinna osas, et ei, päris nii see ei ole.

Alustada tuleb muidugi algusest ja selleks on materjal. Kas kasutada nitriilkinnast, vinüülkinnast või hoopis looduslikust lateksist valmistatud kindaid? Muide, värvi valimise võid julgelt viimaseks jätta 🙂

 

Nitriilkindad – tänapäeval kõige populaarsem ühekordsete kinnaste materjal. Nad on küll sünteetilised, kuid väga vastupidavad erinevate kemikaalidega töötamisel. Lisaks on suudetud nitriilkindaid juba teha ka nii venivaid,  et need on mugavuselt võrreldavad latekskindaga.

Latekskindad – kosmeetikute lemmikud ja ainuke materjal, mis suudab panna  vastu sellisele ainele nagu atsetoon. Küllap nad sellepärast need ongi saanud kosmeetikute lemmikuks 🙂 Lisaks on lateksist kindad ainukesed, mis on looduslikult lagunevad (loodussõbra lemmikud). Miinuseks võib olla allergiaoht ja nõrk torkekindlus. Plussideks: mugavus, venivus ja puutetundlikkus.

Vinüülkindad – Firmaomaniku lemmikud, kuna hind on väga odav ja ega ta neid tõenäoliselt ise kätte pane! Kasutusel enamasti toiduainetööstustes, kus puutetundlikus ja mugavus ei ole kõige tähtsam.

 

See oli väike ülevaade materjalidest. Aga lisaks sellele on väga tähtis on jälgida ka tootel toodud näitajaid. Järgnevalt selgitame lühidalt, mis on AQL, CAT, CAT2 ja CAT3.

AQL: Kõik meditsiinilised kindad peavad olema testitud ja nende kvaliteedi näitajaks on Acceptance Quality Limit e. AQL. Mida väiksem number, seda kvaliteetsemad kindad. Väga hea näitaja on 1,5. Sellest suurema numbriga kindaid me kasutada ei soovita.

CAT: Väga tähtis on jälgida tootele antud ohukategooriat. Mida kõrgem number, seda paremini kaitseb ning alla CAT 2 kindaid ei soovitaks.

CAT 2 – kaitseb keskmiste riskide eest ning pigem mõeldud patsiendi kaitseks.

CAT 3 – kaitseb suurte ohtude eest nagu kemikaalid ja mikroorganismid ning mõeldud kaitsma toote kasutajat. Antud katekooria tooted on läbinud EC tüübihindamised.

 

No ja lõpuks jõuame ka värvi juurde 🙂 Ega ta vähetähtis ole, sest kinda värvist sõltub inimeste tuju ja riietusega tekkiv värvisild 🙂

Sellega muidugi ühekordsete kinnaste teema ei ammendu ning tegelikult on see maailm oluliselt laiem ja sügavam. Loodetavasti said sa siiski esialgse suuna, millist kinnast oma igapäevaseks tööks valida. Kindlasti ei sõltu kinda mugavus ja headus ainult hinnast, vaid pigem näitajatest ja vastavusest standarditele.

Kui tunned, et tahad sellest teemast rohkem teada, siis võid julgesti meile kirjutada või helistada. Kui aga said valiku tegemiseks piisava info, siis telli omale kindad siit!

 

NB! Kauba saatmine on sulle TASUTA!